O táboře

 
  • Kdy:     3. srpna – 16. srpna 2015
  • Kde:     hrad Templštejn u Jamolic
  • Věk:     15-26 let
  • Cena:   800 Kč
 
Stíny plamenů jsou čtrnáctidenní pracovně-prožitkový tábor organizovaný základním článkem Hnutí Brontosaurus Fénix v rámci Prázdnin s Brontosaurem 2015.
 
 

Ale Stíny plamenů jsou také svůj vlastní svět.

Svět ukrytý v torzu starobylého hradu. Svět, ve kterém fantazie prolamuje brány skutečna. Svět, ve kterém ožívají mytické bytosti. Svět, ve kterém je charakter cennější, než cinkání stříbrných mincí. A svět plný výzev a nebezpečí, před kterými je potřeba neuhnout...

 

A co dál jsou Stíny plamenů?

 

Práce

Budeme se jí věnovat přibližně pět hodin denně, avšak nikoliv po všechny dny tábora. Budeme vysekávat náletové dřeviny a pomáhat se stavbou schodiště.

 

Jedinečný prostor

Budeme spát přímo na hradě; pod hvězdami nebo ve stanu (v případě bouřky se pak můžeme skrýt do dřevěné místnosti), vařit si budeme na ohništi a snídat s výhledem na zalesněné říční údolí. Během horkých letních dní nás pak osvěží průzračně čistá voda řeky Jihlavy.

 

Víc než hra

Naše působení na hradě bude provázet celotáborová hra volně inspirovaná slovanskou mytologií. Hra bude vycházet z klasických táborových her doplněných o prvky larpu a dřeváren. Ano, bude to i boj; ale nemusíte mít nutně sílu obra, či lstivost dravé šelmy, někdy je důležitější se umět v tu pravou chvíli rozhodnout srdcem...

 

Brontosaurus se na Templštejn „nastěhoval“ teprve nedávno. Loni byl uspořádán historicky první tábor na této lokalitě. A určitě nezůstane ani posledním. Hrad nás okouzlil svou tajuplnou atmosférou i osobností majitele pana Hamzy (← na obrázku), kterýžto si místo šetření na auto raději našetřil na hrad a vlévá do něj kopu energie.